Spotkanie Liverpool vs Tottenham zakończone wynikiem 4-2 dnia 2024-05-05 15:30 na obiekcie Anfield

W emocjonującym starciu na stadionie Anfield drużyny Liverpool i Tottenham zmierzyły się w ramach 36. kolejki Premier League. Mecz zakończył się wynikiem 4-2 na korzyść gospodarzy, którzy prowadzili 2-0 po pierwszej połowie. Spotkanie odbyło się 5 maja 2024 roku o godzinie 15:30. To starcie obfitowało w wiele emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji, które zapewniły kibicom niezapomniane widowisko na murawie.

Ważne dane z meczu:

Mecz pomiędzy drużynami: Liverpool (Gospodarz) przeciwko Tottenham (Goście)

Relacja z meczu:

Na malowniczym stadionie Anfield, gdzie od pierwszych minut unosiła się gorąca atmosfera, rozegrał się mecz pomiędzy Liverpoolem a Tottenhamem. Fani obydwu drużyn nie mogli doczekać się rozpoczęcia spotkania, a piłkarze wychodzący na murawę byli gotowi do walki o zwycięstwo.

Od samego początku Liverpool narzucił wysoki pressing, starając się zyskać przewagę nad rywalem. W 16. minucie świetną akcję przeprowadził Mohamed Salah, który skutecznie pokonał bramkarza Tottenhamu, dając prowadzenie gospodarzom. Asystę przy tej bramce zanotował C. Gakpo.

Po pierwszej połowie gry wynik na korzyść Liverpoolu wynosił 2-0. W 45. minucie gola zdobył A. Robertson, co podgrzało jeszcze bardziej emocje na trybunach.

Po przerwie Liverpool kontynuował swoją dominację. W 50. minucie C. Gakpo strzelił trzeciego gola dla gospodarzy po zagraniu H. Elliotta, który sam później wpisał się na listę strzelców, zdobywając czwartą bramkę dla Liverpoolu po podaniu Mohameda Salaha w 59. minucie.

Jednak Tottenham nie poddał się i starał się odrabiać straty. Richarlison zdobył gola dla gości w 72. minucie, a następnie Son Heung-Min zmniejszył dystans strzelając drugiego gola dla Tottenhamu w 77. minucie, ustalając tym samym wynik meczu na 4-2 dla Liverpoolu.

W trakcie emocjonującego spotkania sędzia pokazał kilka żółtych kartek. Dla Gospodarzy kartonik obejrzał Trent Alexander-Arnold w 90. minucie, natomiast dla Gości żółte kartki ujrzały: Pape Matar Sarr (44'), Micky van de Ven (47'), Emerson Royal (57') oraz Yves Bissouma (63').

Liverpool cieszył się z zasłużonego zwycięstwa, a fani na trybunach Anfield przeżywali chwile radości. Kolejne mecze czekają obie drużyny: dla Liverpoolu będą to spotkania z Aston Villą, Wolves oraz Burnley, natomiast Tottenham zmierzy się z Manchesterem City, Sheffield United oraz kolejnym rywalem.